GENÇ FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Cumhurbaşkanı Gül, üniversite günlerine döndü

Cumhurbaşkanı Gül, üniversite günlerine döndü Empty Cumhurbaşkanı Gül, üniversite günlerine döndü

Mesaj  Misafir Perş. Ara. 20, 2007 9:36 am

İSTANBUL (İHA) - Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, bayram namazını kıldıktan sonra eğitim gördüğü İstanbul Üniversitesi'ne bakarak bayramı anlayabilmek için Yahya Kemal Beyatlı'nın ''Süleymaniye'de Bayram Sabahı'' isimli şiirinin okunması gerektiğini söyledi.

Bayram namazını Süleymaniye Camii'nde kılan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, basın mensuplarına açıklama yaptı. Gül, tüm Türkiye'nin bayramını kutlayarak, "Bütün milletimizin bayramını tebrik ediyorum. Bayramın vatanımıza milletimize ve tüm insanlığa hayırlara vesile olmasını diliyorum. Ayrıca siz basın mensuplarının da bayramını kutluyorum" dedi.

Cami çıkışında Japon turistler ellerindeki kameralarıyla, Cumhurbaşkanı Gül'ün görüntüsünü aldı. Turistlere tebessüm eden Gül, yanlarına gittiği Japon turistlere selamlaştı.

Camide yaklaşık 2 saat kalan Gül'ü soğuk havaya rağmen bekleyen vatandaşlar, Cumhurbaşkanına yoğun ilgi gösterdi. Bir süre Vali Güler ve beraberindekilerle yürüyen Cumhurbaşkanı Gül, Yahya Kemal Beyatlı'nın ''Süleymaniye'de Bayram Sabahı'' isimli şiirinin okunmasıyla bayramın anlamının daha iyi anlaşılacağını söyledi. İstanbul Üniversitesi'ne doğru dönen Gül, ''Ben burada okuduğum için buraları adım adım bilirim. Buralarda çok anılarım var" dedi.

Misafir
Misafir

Cumhurbaşkanı Gül, üniversite günlerine döndü Empty Geri: Cumhurbaşkanı Gül, üniversite günlerine döndü

Mesaj  M_Y_HosH Perş. Ara. 20, 2007 10:20 am

iyi aferin
M_Y_HosH
M_Y_HosH
Admin
Admin

Nerden? : Forum Yetkilisi

https://gencforum.forumotion.co.uk